English

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Ege Kimya, tüm kuruluş faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi yönetim anlayışının temel ve değişmez unsurlarından biri olarak kabul eder. Bu çerçevede, Ege Kimya’nın faaliyetleri ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan sorumluluk anlayışı içinde yürütülmektedir. Ege Kimya olarak; topluma olan sorumluluğumuzu kurulduğumuz günden bu yana eğitim, kültür sanat, spor gibi farklı alanlarda desteklediğimiz projeler ile yerine getirmekteyiz. Paydaşlarımızın beklentilerini tüm iş yapış süreçlerimize yansıttığımız gibi desteklediğimiz sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerimizi de bu beklentiler doğrultusunda oluşturuyoruz.

ÇEVRE
1. 1998 yılında “BİZ EGE KİMYA’YIZ, YEŞİLİ SEVERİZ “ isimli projemizi başlattık. Adapazarı, Sakarya, Arifiye’de bulunan fabrika sahamıza ve yakın köylerin yol kenarları ve mezarlıkları olmak üzere toplamda 120.000 m2’lik alana 2.000 adetin üzerinde Çam, Köknar, Ladin fidanı diktik. Bugün hepsi genç ağaç seviyesine geldiler.

2. 2014 yılından itibaren, taşımalar esnasında salınan karbondioksitin olumsuz etkilerini bir nebze azaltmak için nakliyecilerimiz ile yaptığımız sözleşmelere “HER 10 ARAÇ İÇİN 1 ADET FİDAN DİKİMİ” şartını ekledik.

TEMA VAKFI – DÜNYAYI KURTARAN ADIM PROJESİ (2014)

Ege Kimya, çalışanlarından Özlem Şehirli’nin gönüllüsü olarak çalıştığı “TEMA Vakfı-Dünyayı Kurtaran Adım Projesi”ne destek verdi. Proje kapsamında Türkiye'nin 54 ilinde bulunan 69 üniversitesinden gelen 142 üniversiteli, “Genç TEMA” kapsamlı bir çevre eğitim programı olan “Doğal Kahramanlar Eğitmen Eğitimi”ni tamamladı ve bilgilerini kendi illerindeki üniversitelerde bulunan 2.700 gence aktarmak üzere görevlendirildi. Gençler, eğitimlerde ekolojik okuryazarlık ile tanışırken, sonrasında gerçekleştirmiş oldukları eğitimlerle bilgilerini akranlarıyla paylaşarak ve onları doğayla buluşturarak yeniden doğayla bağ kurmalarını sağladılar. Şimdi bu gençler kendi yaşadıkları ildeki doğa sorunlarını tespit ederek bu soruna çözüm olabilecek projeler oluşturuyorlar ve bunları yerel katılımlarla da hayata geçirmeye çalışıyorlar.

EĞİTİM

“EGE KİMYA EĞİTİMİ DESTEKLİYOR” isimli projemiz kapsamında;

1. 2005 tarihinde Anaokulu yapımına başladık. Aynı yıl projemizi tamamlayıp Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim ettik. 2013 yılında Ortaokul yapımı için arazi ihtiyacı nedeni ile yıkılarak yerine 2013 yılında Sakarya Valiliği ile imzalanan protokol ile, 2014 yılında 8 derslikli Ege Kimya Okulu’nun yapımına başlandı. Okulumuz 2015 eğitim yılında eğitime açılmıştır.

2. 2012 Sakarya Üniversitesi Arifiye Meslek Yüksekokulunun yapımına destek olmak amacıyla önemli miktarda yapı malzemesi giderini karşıladık.

3. 2010-2014 yılları arasında Aşağı Kirazca İlköğretim Okulu’na

10 adet Notebook,

10 adet Projeksiyon cihazı

10 adet interaktif akıllı tahta hediye ettik.

TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI – ATEŞBÖCEĞİ ve ÖĞRENİM BİRİMİ PROJESİ (2012)

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Van depremi sonrasında bölgedeki çocukların eğitimlerine destek verebilmek adına 2012 senesinin Mart ayında, “Gezici Öğrenim Birimi - Ateşböceği”nin yapımını tamamladı ve bu gezici eğitim birimini İstanbul, Taksim’den Van’a uğurladı. Ege Kimya, doğrudan yaptığı bağış ile bu projeye destek olmuş; farkındalık yaratmak için de Paris’teki yarı-maraton müsabakasında koşan Ege Kimya personeli Özlem Şehirli’ye sponsor olarak örnek bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza attı. Şirketimiz, TEGV’nin, Van’daki faaliyetlerinin ilerlemesi ve çoğalan ihtiyaçların karşılanabilmesi adına yürütmüş olduğu çalışmalara, Berlin Maratonu’nda farkındalık yapma gayesi ile müsabakaya katılan personeline sponsor olarak destek vermeye devam etti.

KORUNCUK – BOLLUCA ÇOCUK KÖYÜ (2013)

Ege Kimya, Koruncuk - Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına, Bolluca Çocuk Köyü’nde yaşayan koruncukların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla Avusturya’da Half-Ironman triatlon müsabakasında koşan Ege Kimya çalışanı Özlem Şehirli’ye destek olarak hem tüm yarış masraflarını karşılamış hem de vakfın projesine bağışta bulunarak çalışanlarının sosyal sorumluluk projelerinde aldığı rolleri desteklemeye devam etmiştir.

SPOR

Gençlerimizin spor yapabilmesi için;

1. Sakarya Arifiye’de bulunan fabrika sahamıza halı saha yaptırdık.

2. Arifiye Halk Eğitimi Merkezi Spor Külübü'ne 2012 yılında önemli miktarda Karate, Boks, Badminton ve Atletizm malzemesi hibe edildi.

3. 2014 yılında yakın çevre amatör kulüplere ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için parasal yardımda bulunuldu. Ayrıca Sakaryaspor Kulübü'ne de sponsorluk yapıldı. Ayrıca Sosyal Sorumluluk Politikalarımız kapsamında:

  • Kirazca Mahalle Muhtarlığı hizmetinde kullanılmak üzere bilgisayarlar ile ses sistemi hediye edildi.
  • Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 2012 yılında telefon hediye edildi.
  • Arifiye Kaymakamlığı’na, kaymakamlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 2010 yılında kamera donanımı hediye edildi.

4. Adapazarı Kirazca Mahallesi Camiisi’nin tamiri için 2011 yılında Cami Yaptırma Derneği'ne bağışta bulunuldu.

SPONSORLUKLARIMIZ

Kültür Sanat faaliyetlerine destek olmak amacıyla; 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Türkiye Gençlik Flarmoni Orkestrası'na sponsor olunmuştur. Türkiye’nin her yerindeki müzik okullarından gelen 100 yetenekli gençten oluşan orkestra için geniş bir tur üstlenildi ve bu genç yeteneklerin Avrupa’nın önemli müzik festivallerinde bir yandan Türkiye’nin tanıtılmasına faydası olurken, bir yandan da genç müzisyenlerimize profesyonellik yolunda önemli bir tecrübe kazandırılmış oldu. Bu katkılarımızı 2016 ve ileriki yıllarda da devam ettirebilmeyi ümit ediyoruz.

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kabul